Facebooks Chief Operating Officer Sheryl Sandberg heeft op de Facebook Gather conference meerdere maatregelen aangekondigd om beter met privacy om te gaan en te voldoen aan toenemende eisen als gevolg van de AVG. Ze kondigde aan dat Facebook een nieuw privacycentrum krijgt waardoor gebruikers op een plek de belangrijkste privacy instellingen kunnen beheren en aanpassen.

Sandberg: “We rollen een nieuw privacy centrum uit dat alle basis privacysettings op een plaats samenbrengt. Dat maakt het voor mensen makkelijker om hun data te managen.” De belangrijkste aanleiding voor deze vernieuwing is de komst van de AVG. Deze verplicht de techreus om transparanter te zijn over de omgang met data en beter om te gaan met de toestemming van personen. Volgens Facebook investeert zal al lang in de mogelijkheden om privacysettings aan te passen. Sandberg: “We hebben al lange tijd de focus om onze apps transparantie en controle te bieden aan gebruikers en dit privacy centrum biedt een goede basis om tegemoet te komen aan alle vereisten van de AVG. We blijven werken aan producten en instrumenten om privacy te beschermen.”
Facebook staat al lange tijd in de aandacht van toezichthouders. Ze heeft te maken met uitdagingen als het gaat om ongewenste berichten, online dreigingen en de verspreiding van fakenews. Aanbieders van platforms zoals Facebook, Twitter en Google worden steeds vaker mede-verantwoordelijk gehouden voor de content die hun gebruikers verspreiden. Onder de AVG bijvoorbeeld wordt van hen geëist dat berichten verwijderd kunnen worden.
