Menu

Filter op
content
PONT | Data&Privacy

0

Handreiking om informatieveiligheid in ketens te versterken

Gemeenten (en andere overheden) werken steeds vaker samen in ketens.  Bij informatieveiligheidsproblemen of incidenten in ketens blijken de afspraken tussen partners vaak niet gedetailleerd genoeg. Daarom publiceerde de Informatiebeveiligingsdienst (IBD) van de VNG onlangs een handreiking voor ketenrisicoanalyses.

Digitale Overheid 1 February 2022

Handreikingen

Handreikingen

Complexer

De informatiebeveiligingsvraagstukken in ketens worden steeds complexer, zo blijkt uit vragen en meldingen van gemeenten die binnenkomen bij de IBD. Keten risico-analyse en gerichte maatregelen daarop, helpen de veiligheid in de hele keten te versterken. De handreiking sluit aan op de Baseline Informatiebeveiliging Overheid die verplicht is voor overheidsorganisaties.

Praktisch toepasbaar

De Handreiking Ketenrisicoanalyses is bovenal praktisch. Ze bevat een stappenplan, dat is uitgewerkt in concrete acties. Daarnaast bevat het templates voor bijvoorbeeld actieplannen en een vastleggingsmatrix, en een checklist voor scopebepaling voor de keten risico-analyse.

Artikel delen

Reacties

Laat een reactie achter

U moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.

Deze cursus draait om risicomanagement, governance en de menselijke kant van veiligheid. We starten bij het begin: zonder risicodenken wordt informatieveiligheid slechts een vinklijstje. Daarom leren we je risico's te vertalen naar begrijpelijke besluiten voor management en bestuur. Dit helpt je om afwegingen vast te leggen en te onderbouwen in beleid, rapportages en gesprekken met auditors.

Meer informatie
-->