Duitse bedrijven hebben steeds vaker te maken met cyberaanvallen. IT-branchevereniging Bitkom stelt dat de economische schade circa 290 miljard euro per jaar bedraagt.
Volgens de branchevereniging was vorig jaar bijna 90 procent van de Duitse bedrijven digitaal aangevallen. Daarbij ging het om datadiefstal, spionage en sabotage. Vooral fabrikanten van machines en technologiebedrijven waren het slachtoffer. De afgelopen jaren is er weliswaar geïnvesteerd in IT-beveiliging maar Duitsland zou een tekort hebben aan gespecialiseerde experts. Ook ontbreken er vaak crisisplannen.
Rusland en China zouden vaak verantwoordelijk zijn voor deze aanvallen. Iets minder dan vijftig procent van de cyberaanvallen zou afkomstig zijn uit deze landen. Ook grote georganiseerde criminele netwerken uit Duitsland zouden dit soort aanvallen uitvoeren.
Duitse autoriteiten hebben ervoor gewaarschuwd dat de cyberaanvallen een steeds grotere bedreiging zijn voor de economie. Ze stellen een intensievere samenwerking voor tussen overheid en bedrijfsleven.